Xeos TF
Twój atut na 4 pory roku

Dla firm usługowych i gospodarstw wielkoobszarowych

 

Czołowy zbiornik XEOS TF jest silnym atutem dla wszystkich rolników, którzy poszukują wydajności i opłacalności.

Zbiornik montowany z przodu ciągnika okazuje się niezbędny i ekonomiczny w regularnym użytkowaniu, przez cały rok, od wiosny do jesieni, również w wysiewie poplonów.

Jego zalety przypadną Wam do gustu:

 • Równomierne rozłożenie masy na przód i na tył.
 • Wykorzystanie czołowego zbiornika do podsiewania nawozem i do wysiewu ziarna.
 • Zysk na czasie podczas załadunku, przyczepianie i odczepianie zbiornika jest łatwe i szybkie dzięki przemyślanemu scentralizowaniu połączeń.
 • Zbiornik może współpracować ze wszystkimi sekcjami wysiewającymi SULKY, od tych najprostszych aż po najbardziej złożone.

Dla Waszych siewów!

Wiosną zbiornik czołowy TF jest w pracy w duecie wraz z siewnikiem punktowym, wykorzystywany jako zbiornik na nawóz granulowany.

Jesienią, podczas siewów, zbiornik czołowy TF może współpracować z broną wirnikową, wyposażoną w sekcje wysiewające stopkowe lub talerzowe, w zależności od warunków pracy.

Po żniwach, na początku jesieni, zbiornik czołowy TF bije rekordy wydajności w czasie siewu z siewnikiem Kronos.

W końcu, gdy jest bardzo sucho na końcu lata lub gdy są przeprowadzane późne siewy po zbiorach buraków, w ekstremalnie wilgotnych warunkach, zbiornik czołowy TF współpracuje z sekcjami talerzowymi Cultidisc z dociskiem do 80 kg, tam, gdzie inne siewniki nie dałyby rady wysiać.

ZBIORNIK DUO: dozowanie 2 produktów w czasie jednego przejazdu

Drugi zbiornik całkowicie zintegrowany i tylko jedna konsola do obsługi

Zbiornik DUO jest dostępny o pojemności 70 litrów, całkowicie zintegrowany z głównym siewnikiem umożliwia wysiew drugiego produktu na rzędzie, bardzo blisko wysiewanego głównego materiału siewnego.

Odczyt prędkości jazdy odbywa się za pomocą radaru, dla obu dozowników ten odczyt jest wykorzystywany, dozowniki są obsługiwane niezależnie. Ustawianie dawki każdego dozownika odbywa się za pomocą jednej konsoli: VISION DUO.

Dozowanie o wysokiej dokładności

Zbiornik DUO dozuje produkty z wysoką dokładnością od 0,5 do 15 kg/ha dzięki 3 niezależnym aparatom dozującym. Dozownik, wykonany ze stali nierdzewnej, jest napędzany silnikiem elektrycznym. Przycisk, umieszczony blisko zbiornika, umożliwia przeprowadzenie próby kręconej.

Dozowanie: wysoka precyzja i całkowita prostota działania!

Uniwersalny dozownik : można wysiewać wszystkie ziarna od rzepaku aż po bobik, bez zmieniania aparatu dozującego ; przestawienie z drobnoziarnistych na gruboziarniste odbywa się poprzez zmianę kół zębatych, co zajmuje tylko kilka sekund. Technologia w 100% Sulky, dozownik umożliwia rekordową wydajność: od 1 do 450 Kg/ha przy 8 km/h, w wysiewie pszenicy.

Dostęp i ergonomia: wszystkie ustawienia zostały umieszczone w pobliżu dozownika, co umożliwia przeprowadzenie szybkiej « próby kręconej » dawki wysiewu bez konieczności jakiegokolwiek demontażu ; całkowite opróżnienie zbiornika odbywa się w ciągu kilku chwil, dzięki pomysłowo umieszczonej klapie spustowej.

Silny strumień powietrza : wszystkie siewniki XEOS zostały wyposażone w bardzo szeroką 6-calową turbinę o niskiej prędkości obrotowej. Cicha, ale dostarczająca bardzo silnego strumienia powietrza turbina została również seryjnie wyposażona w filtr powietrza o dużej średnicy. Cel: zawsze dobrze transportować ziarno, jakikolwiek będzie ich rozmiar i jakiekolwiek będzie dozowanie! Napęd hydrauliczny (wyposażenie opcjonalne, możliwe dla siewnika MD) umożliwia komfortowe przeprowadzanie manewrów.

Najbardziej efektywna sekcja wysiewająca na rynku

Już od pierwszych siewów w suchych warunkach aż do samego końca sezonu, w warunkach wilgotnych, siewnik Xeos PRO umożliwi Wam uzyskanie siewu wysokiej jakości.

 • Do 100 kg indywidualnego docisku na sekcję : pożądany docisk sekcji na glebach suchych a także w przypadku głębokiego siewu np. bobiku, oraz możliwość siewu na dużej prędkości roboczej.
 • Duży karbowany talerz (410 mm) z kołem ugniatającym z tyłu: ostre wejście w glebę i dociśnięcie wysianego ziarna w bruździe wszystkich rodzajów ziarna, od rzepaku aż po bobik w wysiewie uproszczonym.
 • W celu zapewnienia identycznej głębokości pracy i identycznego docisku na każdym rzędzie, wszystkie sekcje wysiewające CULTIDISC są tej samej długości; prześwit między sekcjami chroni przed zapchaniem i wynosi aż
  560 mm między rzędami !

TWINDISC: podwójna redlica talerzowa

Nowe dwutalerzowe sekcje wysiewające Twindisc wraz z rolką dociskową tworzą idealne rozwiązanie dla wszystkich Waszych siewów nawet w najbardziej suchych warunkach.

Kopiowanie ukształtowania gleby jest możliwe dzięki indywidualnemu równoległobokowi a to autoryzuje uzyskanie doskonałych siewów w pełnym zakresie prędkości roboczych. Dwutalerzowa redlica talerzowa, z przesuniętymi względem siebie talerzami umieszcza precyzyjnie ziarno w glebie nawet na prędkości wyższej niż 10 km/h. Indywidualna, scentralizowana regulacja głębokości jest prosta i szybka w obsłudze dzięki czytelnej i precyzyjnej skali.

Dla zapewnienia dobrych wschodów, wysiewanemu ziarnu trzeba zapewnić optymalny docisk wysokiej jakości, dostosowany do warunków klimatycznych. To dlatego układ dociskowy redlic dwutalerzowych Twindisc jest niezależny od ustawienia głębokości siewu i oferuje stopniowe zwiększanie docisku aż do maksymalnie 50 kg/sekcję.

UNIDISC : Więcej uniwersalności i kontroli głębokości wysiewu

Talerzowe sekcje wysiewające UNIDISC o maksymalnym docisku do 30 kg/sekcję, to dyski o dużej średnicy, umożliwiające swobodny przejazd na polu z resztkami roślinnymi i wysiew na większej prędkości roboczej.

Unidisc et roulette de réappui

 • Wysiewane ziarno nie odbija się dzięki odpowietrznikowi (patent SULKY), który « odcina » strumień powietrza tuż przed redliczką wysiewającą, aby zapewnić grawitacyjne opadanie ziarna do bruzdy.
 • Solidna redlica talerzowa : centralne łożysko z dwoma rzędami kulek, talerz wykonany z kutej stali, hartowany borem i redliczka wysiewająca wykonana z ekstra twardego żeliwa gwarantują wysoką trwałość i wytrzymałość talerzowej sekcji wysiewającej UNIDISC.

unidisc2

 1. Dwurzędowe łożysko kulkowe
 2. Sprężyna dociskowa „dwustronnego działania”, umieszczona powyżej ramienia
 3. Wyjątkowo sztywne ramię w kształcie zagiętej rurki o Ø 43 mm
 4. Nowy skrobak z redlicą wysiewającą umieszczony przy
  rurce prowadzącej ziarno zapewnia kontrolowanie głębokości wysiewu: zapewnia również oczyszczanie wnętrza
  talerza.
 5. chroniąca redlicę przed zapchaniem (np. w chwili rozpoczęcia siewu)
 6. Połączenie wypukłego talerza i redlicy prowadzącej ziarno,
  oczyszczającej również talerz, tworzy kształt „V”, przypominający formę redlicy stopkowej. Takie połączenie
  polepsza kontrolę głębokości pracy umożliwiając umieszczenie ziarna na pożądanej głębokości wysiewu.
 7. Nowy kąt natarcia (5,5°) zapewnia dobre toczenie się
  talerza, nawet na glebach lekkich

Kronos TF : siewnik z zębami wysiewającymi i ze zbiornikiem czołowym

Rozwiązanie dla ciągników “o mniejszej mocy”

Wąskie zęby dla łatwiejszego przejazdu

Rekordowy prześwit między zębami

Oszczędności na paliwie

 

Niestrudzony siewnik

Minimalne koszty konserwacji

Obrotowa końcówka zęba

Wysunięty zaczep

Zajmuje mniej miejsca niż siewnik przyczepiany

Bardzo zwrotny na końcu pola

 

Sekcje wysiewające stopkowe UNISOC 3R

 • Stopkowe sekcje wysiewające UNISOC 3R mogą być zamontowane w 3 rzędach; między każdym rzędem znajduje się 330 mm wolnej przestrzeni.
 • Takie rozmieszczenie sekcji wysiewających umożliwia wysiew po orce lub po dokładnym przejeździe kultywatora ścierniskowego, dzięki możliwości przedostania się resztek roślinnych między sekcjami wysiewającymi, nawet w przypadku wąskiego rozstawu między rzędami.
 • W wyposażeniu seryjnym ustawianie docisku jest przeprowadzane za pomocą centralnego ustawienia ze skalą ; regulacja hydrauliczna głębokości pracy jest możliwa w wyposażeniu opcjonalnym
 • Kształt redlicy stopkowej wykonanej z żeliwa o dużej wytrzymałości, zapadka chroniąca przed zapchaniem,
  zwłaszcza podczas wysiewu po orce, regulacja ramienia
  sekcji wysiewającej (za pomocą sprężyny) sprawiają, że klasyczne sekcje wysiewające UNISOC 3R «dają
  pewność».

Enterrage double effet

 1. Wysiew płytki, powierzchniowy

  Wysiew płytki lub wysiew na glebach bardzo lekkich :mogą Państwo precyzyjnie dopasować docisk sekcji wysiewającej aż do całkowitego odciążenia (« 0 » kg docisku) masy sekcji
  wysiewającej UNISOC !

 2. Wysiew głęboki, na pożądanej głębokości

  Wysiew głęboki lub wysoka prędkość robocza : Mogą Państwo dowolnie dysponować zakresem docisku sięgającym do 20 kg na sekcję wysiewającą UNISOC.

XEOS TF

TYPXEOS TFXEOS TFXEOS TF
Pojemność zbiornika (l)100015001800
Masa bez przedniego wału590 kg613 kg627 kg
Masa z przednim wałem1000 kg1030 kg1030 kg

Sekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie sztywnej

TYPSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie sztywnejSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie sztywnejSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie sztywnej
Szerokość robocza3,00 m3,50 m4,00 m
Liczba rzędów202428
Rozstaw między rzędami w cm1514,514,3
Masa w kg119014001565
Do sprecyzowania podczas składania zamówienia: ścieżki technologiczne, podać rozstaw kół i sposób wyznaczania ścieżek: symetryczny lub asymetryczny.

Sekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie składanej

TYPSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie składanejSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie składanejSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie składanejSekcje wysiewające CULTIDISC 100 kg na ramie składanej
Szerokość robocza4,00 m4,50 m5,00 m6,00 m
Liczba rzędów28303240
Rozstaw między rzędami w cm14,31515,615
Masa w kg1600170017502000
(1) Szerokość całkowita powyżej 3,50 m

Sekcje wysiewające Unisoc & Unidisc na ramie składanej

TYPSekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie składanej
Szerokość robocza4,00 m4,00 m4,50 m4,50 m5,00 m5,00 m6,00 m
Liczba rzędów28323236324040
Rozstaw między rzędami w cm14,312,51412,515,612,515
Masa w kg (1)1035103511001100117011701200
Do sprecyzowania podczas składania zamówienia: ścieżki technologiczne, podać rozstaw kół i sposób wyznaczania ścieżek: symetryczny lub asymetryczny
(1) maksymalna masa z redlicami talerzowymi Unidisc i kółkami ugniatającymi

Sekcje wysiewające Unisoc & Unidisc na ramie sztywnej

TYPSekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Sekcje wysiewające stopkowe
Unisoc
lub talerzowe
Unidisc na ramie sztywnej
Szerokość robocza3,00 m3,00 m3,50 m3,50 m4,00 m4,00 m
Liczba rzędów202424282832
Rozstaw między rzędami w cm1512,514,612,514,212,5
Masa w kg (maks.)611 kg660 kg698 kg752 kg773 kg822 kg
Do sprecyzowania podczas składania zamówienia: ścieżki technologiczne, podać rozstaw kół i sposób wyznaczania ścieżek: symetryczny lub asymetryczny

Chcesz zobaczyć kartę techniczną?

Pobierz poniższą dokumentację

Mam projekt inwestycyjny

Chciałbym pobrać dokumentację
Proszę o kontakt, chciałbym dokonać zakupu:
Prosimy wpisać adres mailowy, na który ma został wysłana wiadomość z linkiem do pobrania dokumentacji.
Wybierz język :
Dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem.

E-mail z linkiem do pobrania pliku został wysłany na wskazany adres

Słuchamy Was

Marc, Dział obsługi klienta w Sulky
Dziękujemy za kontakt

Nasz Dział obsługi klienta skontaktuje się z Państwem w najszybszym możliwie czasie