Xeos MD i HD :

Zwiększanie wydajności


Siewniki nabudowane XEOS MD i HD i są przygotowane do pracy w dużych gospodarstwach i w firmach usługowych. Są gotowe do dokładnego wysiewu wszystkich Waszych upraw.

Centralne zbiorniki na ziarno umożliwiają szybkie napełnienie za pomocą worków typu big-bag lub zwykłych worków z ziarnem.

Nowy uniwersalny dozownik gwarantuje precyzję dawkowania każdego rodzaju materiału siewnego począwszy od rzepaku a na bobiku skończywszy, dawka wysiewu od 1 do 450 kg/ha, bez konieczności jakiegokolwiek demontażu.

Można dokonać wyboru sekcji wysiewającej najlepiej dostosowanej do warunków terenowych: dostępne są redlice stopkowe Unisoc, redlice talerzowe Unidisc dla zapewnienia równomiernych wschodów.

Dostępne szerokości robocze: 3,00 m, 3,50 m i 4,00 m.

Pojemności zbiorników 1000 i 1800 litrów.

Mnóstwo osiągów

 • Xeos MD może współpracować z ciągnikiem o średniej mocy.
 • Xeos HD jest wyposażony w bardziej pojemny zbiornik na ziarno, jest przeznaczony do dużych gospodarstw, firm usługowych, wspólnego użytkowania, itp.
 • Wysoka wydajność polowa, dzięki dużej pojemności zbiorników na ziarno (2 big-bagi 600 kg już od wersji 3,00 m siewnika Xeos HD).
 • Zwrotność i kompaktowe rozmiary: siewnik Xeos może być nabudowany na bronie wirnikowej Sulky CULTILINE, zestaw uprawowo-siewny jest krótki i zwarty, przez co zapotrzebowanie mocy ciągnika jest mniejsze.

Nowa głowica rozdzielająca ziarno ADS Inside

1- Uniwersalny dozownik : można wysiewać wszystkie ziarna od rzepaku aż po bobik, bez zmieniania aparatu dozującego ! Rekordowe osiągi : niespotykany zakres ustawienia, od 1 kg/ha aż do 450 kg/ha przy 8 km/h, w przypadku pszenicy…

2 – Dostęp i ergonomia: szybka próba kręcona, bez  konieczności jakiegokolwiek demontażu ; całkowite opróżnienie zbiornika odbywa się w ciągu kilku chwil.

3 – Silny strumień powietrza : bardzo szeroka 6-calowa turbina o niskiej prędkości obrotowej, cicha, ale dostarczająca bardzo silnego strumienia powietrza. Napęd hydrauliczny turbiny (opcja w siewniku Xeos MD) umożliwia komfortowe przeprowadzanie manewrów.

ZBIORNIK DUO: dozowanie 2 produktów w czasie jednego przejazdu

Zbiornik DUO jest montowany fabrycznie, opcjonalnie dla siewników XEOS HD ze zbiornikiem głównym o pojemności 1800 litrów. Dostępny o pojemności 70 litrów, zbiornik DUO umożliwia wysiew drugiego produktu na rzędzie, bardzo blisko wysiewanego głównego materiału siewnego.

 

Drugi zbiornik jest całkowicie zintegrowany z głównym zbiornikiem, obsługiwany jest za pomocą tej samej konsoli:

Zbiornik DUO jest całkowicie zintegrowany z głównym siewnikiem. Odczyt prędkości jazdy odbywa się za pomocą radaru, dla obu

dozowników ten odczyt jest wykorzystywany, dozowniki są obsługiwane niezależnie. Ustawianie dawki każdego dozownika odbywa się za pomocą jednej konsoli: VISION DUO. Ta konsola daje możliwość wykorzystania zmiennego, automatycznego dawkowania, gdy jest podłączona w trybie urządzenia podrzędnego (otrzymującego polecenia) autonomicznego lub wykorzystującego mapę przeniesioną na karcie pamięci SD (konieczne jest doposażenie w antenę GPS).

 

Dozowanie o wysokiej dokładności

Zbiornik DUO dozuje produkty z wysoką dokładnością od 0,5 do 15 kg/ha dzięki 3 niezależnym aparatom dozującym. Dozownik, wykonany ze stali nierdzewnej, jest napędzany silnikiem elektrycznym. Przycisk, umieszczony blisko zbiornika, umożliwia przeprowadzenie próby kręconej.

Sekcje wysiewające stopkowe UNISOC 3R

 • Stopkowe sekcje wysiewające UNISOC 3R mogą być zamontowane w 3 rzędach; między każdym rzędem znajduje się 330 mm wolnej przestrzeni.
 • Takie rozmieszczenie sekcji wysiewających umożliwia wysiew po orce lub po dokładnym przejeździe kultywatora ścierniskowego, dzięki możliwości przedostania się resztek roślinnych między sekcjami wysiewającymi, nawet w przypadku wąskiego rozstawu między rzędami.
 • W wyposażeniu seryjnym ustawianie docisku jest przeprowadzane za pomocą centralnego ustawienia ze skalą ; regulacja hydrauliczna głębokości pracy jest możliwa w wyposażeniu opcjonalnym
 • Kształt redlicy stopkowej wykonanej z żeliwa o dużej wytrzymałości, zapadka chroniąca przed zapchaniem,
  zwłaszcza podczas wysiewu po orce, regulacja ramienia
  sekcji wysiewającej (za pomocą sprężyny) sprawiają, że klasyczne sekcje wysiewające UNISOC 3R «dają
  pewność».

Enterrage double effet

 1. Wysiew płytki, powierzchniowy

  Wysiew płytki lub wysiew na glebach bardzo lekkich :mogą Państwo precyzyjnie dopasować docisk sekcji wysiewającej aż do całkowitego odciążenia (« 0 » kg docisku) masy sekcji
  wysiewającej UNISOC !

 2. Wysiew głęboki, na pożądanej głębokości

  Wysiew głęboki lub wysoka prędkość robocza : Mogą Państwo dowolnie dysponować zakresem docisku sięgającym do 20 kg na sekcję wysiewającą UNISOC.

UNIDISC : Więcej uniwersalności i kontroli głębokości wysiewu

Talerzowe sekcje wysiewające UNIDISC o maksymalnym docisku do 30 kg/sekcję, to dyski o dużej średnicy, umożliwiające swobodny przejazd na polu z resztkami roślinnymi i wysiew na większej prędkości roboczej.

Unidisc et roulette de réappui

 • Wysiewane ziarno nie odbija się dzięki odpowietrznikowi (patent SULKY), który « odcina » strumień powietrza tuż przed redliczką wysiewającą, aby zapewnić grawitacyjne opadanie ziarna do bruzdy.
 • Solidna redlica talerzowa : centralne łożysko z dwoma rzędami kulek, talerz wykonany z kutej stali, hartowany borem i redliczka wysiewająca wykonana z ekstra twardego żeliwa gwarantują wysoką trwałość i wytrzymałość talerzowej sekcji wysiewającej UNIDISC.

unidisc2

 1. Dwurzędowe łożysko kulkowe
 2. Sprężyna dociskowa „dwustronnego działania”, umieszczona powyżej ramienia
 3. Wyjątkowo sztywne ramię w kształcie zagiętej rurki o Ø 43 mm
 4. Nowy skrobak z redlicą wysiewającą umieszczony przy
  rurce prowadzącej ziarno zapewnia kontrolowanie głębokości wysiewu: zapewnia również oczyszczanie wnętrza
  talerza.
 5. chroniąca redlicę przed zapchaniem (np. w chwili rozpoczęcia siewu)
 6. Połączenie wypukłego talerza i redlicy prowadzącej ziarno,
  oczyszczającej również talerz, tworzy kształt „V”, przypominający formę redlicy stopkowej. Takie połączenie
  polepsza kontrolę głębokości pracy umożliwiając umieszczenie ziarna na pożądanej głębokości wysiewu.
 7. Nowy kąt natarcia (5,5°) zapewnia dobre toczenie się
  talerza, nawet na glebach lekkich

Konsole elektroniczne ULTRON i PILOT

Siewniki XEOS MD są standardowo wyposażone w konsolę elektroniczną ULTRON. Opcjonalnie można je wyposażyć w konsolę PILOT. Natomiast siewniki XEOS HD, PRO i TF, które są wyposażone w dozownik napędzany elektrycznie, są już seryjnie wyposażone w konsolę PILOT.

Konsola obsługowa PILOT :

 • Możliwość odłączenia wysiewu na połowie szerokości roboczej siewnika, z kabiny ciągnika, z proporcjonalną zmianą wydatku.
 • Funkcje obsługowe na końcu pola, by uniknąć braków ziarna podczas ruszania lub ruszania po wykonaniu nawrotu..
 • Podczas wyznaczania ścieżek przejazdowych, automatyczna redukcja dawki siewu (oszczędność ziarna), proporcjonalnie do ilości wyłączonych rzędów.
 • Całkowite uproszczenie próby kręconej dawki wysiewu (jedna, automatyczna próba kręcona bez użycia korby, waga elektroniczna ważąca do 10 kg w zestawie, automatyczne
  ustawienie dawki/ha po wprowadzeniu zważonej ilości ziarna do konsoli).

Xeos MD

TYP XEOS MD XEOS MD XEOS MD
Szerokość robocza 3,00 m 3,50 m 4,00 m
Pojemność zbiornika 1000 l 1500 l 1500 l
Liczba rzędów 20 24 24 28 28 32
Rozstaw w cm 15 12,5 15 12,5 14,3 12,5
Rozmiary załadunkowe (cm) 86 x 192 86 x 192 86 x 192
Wysokość załadunku (cm) 197 215 215
Masa min/maks. (przybliżona) 815/1135 kg 955/1290 kg 1085/1432 kg

Xeos HD

TYPE XEOS HD XEOS HD XEOS HD
Szerokość robocza 3,00 m 3,50 m 4,00 m
Pojemność zbiornika 1500 l 1800 l 1800 l
Liczba rzędów 20 24 24 28 28 32
Rozstaw w cm 15 12,5 15 12,5 14,3 12,5
Rozmiary załadunkowe (cm) 86 x 192 86 x 192 86 x 192
Wysokość załadunku (cm) 215 219 219
Masa min/maks. (przybliżona) 850/1170 kg 975/1310 kg 1085/1430 kg

Chcesz zobaczyć kartę techniczną?

Pobierz poniższą dokumentację

Mam projekt inwestycyjny

Chciałbym pobrać dokumentację
Proszę o kontakt, chciałbym dokonać zakupu:
Prosimy wpisać adres mailowy, na który ma został wysłana wiadomość z linkiem do pobrania dokumentacji.
Wybierz język :
Dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem.

E-mail z linkiem do pobrania pliku został wysłany na wskazany adres

Słuchamy Was

Obsługa klienta Sulky
Dziękujemy za kontakt

Nasz Dział obsługi klienta skontaktuje się z Państwem w najszybszym możliwie czasie